Gümüşhane Kuşakkaya Gazetesi
Kuşakkaya' da Bugün Gümüşhane Kelkit Şiran Köse Torul Kürtün
'Sevgi Yumağına Makas Vurmayın'

'Sevgi Yumağına Makas Vurmayın'

Tarih 25 Kasım 2013, 15:57 Editör

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman beraberinde İl Başkan Yardımcıları Nail Dabağ, İlhan Yalçın ve Belediye Meclis Üyesi adayı Ecz. Vedat Soner Başer’le gazetemizi ziyaret ederek ülke ve Gümüşhane gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman beraberinde İl Başkan Yardımcıları Nail Dabağ, İlhan Yalçın ve Belediye Meclis Üyesi adayı Ecz. Vedat Soner Başer’le gazetemizi ziyaret ederek ülke ve Gümüşhane gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Kamil Aktürk, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Sezai Köprülü ve sayfa editörümüz Abuzer Yapar’ında bulunduğu ve sıcak bir sohbet havasında geçen ziyarette İl Başkanı Mazman sözlerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyaretiyle başladı.

Mazman; “Geçtiğimiz hafta Gümüşhane güzel bir gün yaşadı. Sevginin, saygının, huzurun Gümüşhane’de hâkim olduğu, Milliyetçi Hareket Partisi ve onun yöneticileri olan bizlerinde, bu sevgiye, saygıya, huzura katkı koymakta çok titiz davrandığımız Gümüşhane’miz de Sayın Cumhurbaşkanımızı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanını, cumhurun reisini karşıladık ve uğurladık. Gerçekten çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde gerek Türkiye geneli gerekse il genelinin ilginç gelişmelere sahne olduğunu, bu ziyarette gelişmelerle ilgili düşüncelerini paylaşmak için heyet halinde ziyarete geldikleriniz belirten İl Başkanı Orhan Mazman; “Türkiye gündemi öyle hızlı değişiyor ki, buna paralel olarak ta ortaya ilginç fotoğraflar çıkıyor. Bu fotoğrafların içine Gümüşhane’den de isteyen sığabilir. Geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır’da ki, Başbakan-Barzani, Şivan Perver-Tatlıses fotoğraflarına da isteyen girer ve kendini sığdırabilir. Bizce hiçbir sakıncası yoktur” şeklinde konuştu.

 

***

‘Ya hayır söylesin, ya da sussun’

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman, beraberinde İl Başkan Yardımcıları Nail Dabağ, İlhan Yalçın ve Belediye Meclis Üyesi adayı Ecz. Vedat Soner Başer’le gazetemizi ziyaret ederek ülke ve Gümüşhane gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyarette öncelikli olarak geçtiğimiz hafta yaşanan İl Müftüsü Süleyman Aktaş-Belediye Başkanı Mustafa Canlı polemiğine değinen MHP İl Başkanı Orhan Mazman; Peygamberimizin makamlarından İmam-ı Azamın ve İmam-ı Gazalinin oturduğu kürsülerden kendince bir şey söylemeye çalışanların, söylemlerinin Gümüşhane’ye has güzelliklerle hiç bağdaşmadığını söyledi.

‘Aklı başında herkesin, bulunduğu mevkiinin ve makamın, elinde olan sosyo-ekonomik değerlerin nerede, ne zaman, nasıl kullanılması gerektiğini iyi düşünmelidir’ ifadelerini kullanan Mazman; “Gümüşhane’de; cenazede olan,  toyda düğünde olan, hasta ziyaretinde olan, Gümüşhane’ye belediyecilik adına belediye bütçe imkânlarını da zorlayarak, bunun dışında destekler alarak, Gümüşhane’de ki bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra spor alanındaki bütün faaliyetleri destekleyen Gümüşhane Belediye Başkanına karşı, Gümüşhanelilerin nazik ve kibar davranmasına rağmen, Gümüşhane’yi tanımayan, Gümüşhane’nin tarihini bilmeyen, Gümüşhane’nin sosyo-ekonomik yapısını bilmeyen kişi ve kurum temsilcilerinin daha dikkatli davranmaları kendileri açısından önemlidir. Milliyetçi Hareket Partisi ve mensupları, Türk Milliyetçileri ve ülkücüleri, sadakat, samimiyet ve merhametini, beyefendiliğini hiç kimse göz ardı etmesin. Ve buraya da kimse sığınmasın. Biz Gümüşhane’de bir kurumun veya herhangi bir kurumun başında olanların Gümüşhane’de adı, sanı, mevkii veya makamı ne olursa olsun bir söz düellosuna girip, girdikten sonrada hala Gümüşhane’de görev yapabileceğine inanmıyoruz. O zaman ilgili ve ilgilileri buradan uyarıyorum. Lütfen Gümüşhane’nin huzuruna, birliğine ve beraberliğine zarar vermesinler, sevgi yumağını sakın makaslamasınlar. Ve bundan sonra da Gümüşhane’de herkes, ya hayır söylesin ya da sussun. Peygamber ahlakı ile ahlaklanması gerekenlerin ve peygamber ahlakını topluma götürme görevi olanlar adları ve sanları ne olursa olsun, çok daha dikkatli olmalılar. Bu konuda Gümüşhaneliler adına incindik, Gümüşhane Belediyemizin Başkanına yapılan saygısızlıktan dolayı rahatsız olduk. Yoksa bizim siyasi olarak hiçbir endişemiz yoktur. Mustafa Canlı Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanı değildir. Tüm Gümüşhanelilerin Belediye Başkanıdır. 15 yıldır belediye uygulamalarında MHP’nin durduğu noktayı da toplumumuzun dikkatlerine arz ederim. Bundan sonra, bu vesileyle yerel seçimlere giderken sevgiyi, saygıyı alçakgönüllülüğü, sadakati ve kararlılığı elden bırakmayan Milliyetçi Hareket Partisi ve onun yöneticileri, Gümüşhane’deki demokrasiye katkı koyacaklardır. Çok büyük tecrübemiz vardır. Hem Türkiye’nin hem de Gümüşhane’nin siyasette en tecrübeli kadroları Milliyetçi Hareket Partisindedir” açıklamalarında bulundu.

 

OTURMUŞ KURUMLARLA OYNAMA ALIŞKANLIĞI

Gündemdeki bir başka konu olan dershanelerin kapatılması konusuna farklı bir pencereden bakan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman; “Başbakanın Türkiye’nin oturmuş kurumlarıyla oynama alışkanlığı var. Son örneği de, 45 yıldır Türk eğitim camiasına ve eğitim sistemine katkı koyduğuna inandığımız dershanelerdir. İşte ne yaparsın demokrasi diyorlar ya. Ama halk bilinçlendikçe, demokrasinin yanlış manada kullananlarda bunun bedelini, Türk siyasetinin geçmişinde olduğu gibi ödeyecektir” dedi.

 

ADAYLARIMIZ TAMAMLANMAK ÜZERE

Ziyaretin son bölümünde aday belirleme süreci hakkında da bilgi veren İl Başkanı Mazman; “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Gümüşhane ile ilgili duygu ve düşüncelerimizi, yerel seçimler öncesi yaptığımız çalışmaları, kısmen sizlerle paylaşmak isteriz. Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane’de; hali hazırda seçime girmesi kesinleşen il merkezi, 5 ilçe ve 8 tane beldede adaylarını tamamlamak üzeredir. Daha sonra da bu adayları zamana yayarak, basın açıklamalarıyla sizlerin aracılığıyla kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gümüşhane

Gümüşhane terörü kınadı

Gümüşhane terörü kınadı Gümüşhane'de dün meydana gelen ve bir uzman çavuşun şehit olduğu terör olayı nedeniyle yayımlanan kınama ve baş...

Ağır Ceza Reisi değişti

Ağır Ceza Reisi değişti Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2016 adli ve idari yardı kararnameleri yayımlandı.


Teşekkürler Kaya Başkan23 Mayıs 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


Künye | İletişim | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign    |    Görsel Tasarım: Gümüşssoft İnternet ve Bilişim Hizmetleri